Eleganckie świece i szklane świeczniki jako dodatek na stołach weselnych
Eleganckie świece i szklane świeczniki jako dodatek na stołach weselnych

Ślub i wesele to bez wątpienia jedne z najważniejszych uroczystości w życiu każdej Młodej Pary. Od tej pory, dwoje zakochanych w sobie ludzi, zaczyna kroczyć przez życie razem, dzieląc radości i smutki, trwając przy sobie w zdrowiu i w chorobie. Nic zatem dziwnego, że moment celebrowania miłości niesie za sobą tak wiele wątpliwości, co do zapewnienia odpowiedniej oprawy. Oprócz głównej dekoracji, jaką niewątpliwie są kwiaty, warto zadbać o efektowne świeczniki szklane i świece ozdobne, ponieważ są to dodatki, które z uwagi na swój urokliwy charakter, potrafią roztoczyć piękną, romantyczną atmosferę – idealną na tak wyjątkową uroczystość, jaką jest dzień zaślubin.

Świece – dlaczego są tak chętnie wybierane w roli dekoracji weselnej?

Małe czy duże, białe czy kolorowe – niezależnie od wybranej wielkości, kształtu czy koloru, świece zapewniają idealną oprawę na stół weselny. Dlaczego? Z wielu powodów. Przede wszystkim, roztaczają atmosferę ciepła i nastrojowości, rzucają delikatną poświatę, a ich migotanie płomieni wprowadza w przyjemny, odprężający nastrój. Co więcej, są uniwersalne. A zatem, pasują nie tylko na każdą okazję, ale przede wszystkim, potrafią wkomponować się w stylistykę przyjęcia weselnego – niezależnie, w jakiej konwencji będzie utrzymane. Należy pamiętać, że świece, choć piękne same w sobie, dla podkreślenia swojej wyjątkowości potrzebują właściwej oprawy. Doskonale w tym zakresie sprawdzą się efektowne, szklane świeczniki. Dzięki nim, nawet najprostszy model świecy urzeknie swoim zniewalającym charakterem.

Klasycznie, czyli nudno? O świecach pieńkowych w kilku słowach...

Jeśli komuś wydaje się, że świece pieńkowe nie posiadają zbyt wielkiego potencjału dekoracyjnego, jest w ogromnym błędzie Ich oryginalny, dość masywny charakter w połączeniu z bogatą plejadą kolorów i możliwością skomponowania z wieloma świecznikami otwiera szerokie możliwości aranżacyjne. Najlepiej zaprezentuje się w towarzystwie modeli o wysokim kloszu – oczywiście ze względów bezpieczeństwa. Polecanym wyborem będą świeczniki szklane na nodze Venus – dostępne w różnych średnicach do wyboru lub niemniej efektowne i stylistycznie pasujące do świec pieńkowych wazony cylindry.

Świecznik szklany na nodze Venus 15cm ϕ 12cm

Świecznik szklany na nodze Venus 15cm ϕ 12cm

Świeczki pływające – modne i oryginalne

O tym, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepiej o tym fakcie dowodzą świeczki pływające. Małe, niepozornie wyglądające, ale skrywające w sobie ogromny pierwiastek użyteczności i niekwestionowanej estetyki. Z uwagi na swoją oryginalną formę, delikatnie unoszą się na tafli wody, roztaczając wokół siebie aurę tajemniczości i nastrojowości. Jakie świeczniki szklane najlepiej sprawdzą się do stworzenia wodnej kompozycji? Najogólniej mówiąc te, które posiadają szeroką średnicę. Wszystko dlatego, że w ich wnętrzu musi znaleźć się miejsce na jedną lub więcej świec, a nierzadko również dodatkowe dekoracje, np. kolorowe kamyki czy żwirek. Doskonale w tym celu posłuży kielich szklany koniakówka, który z uwagi na wielkość oraz transparentność doskonale uwypukli piękno zastosowanej kompozycji. Alternatywę stanowi również wąski wazon szklany cylinder, który idealnie wpisuje się w nowoczesny charakter wielu przyjęć weselnych – koniecznie z zatopionymi kwiatami i pływającymi świeczkami w roli głównej.

Wazon Szklany Cylinder Wąski 30 Φ 6 cm

Wazon Szklany Cylinder Wąski 30 Φ 6 cm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl